6 lipca 2016

Warsztaty nadchodzące  w roku 2017
Data Tytuł

28–30 kwietnia 2017

Humor w nauczaniu języka francuskiego

Claude Bonard
pedagog i historyk szwajcarski (autor książek i publikacji o tematyce historycznej)
kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polski
członek Société d’histoire de la Suisse romande, Association Suisse d’Histoire et de Sciences Militaires, Centre d’Histoire et de Prospective Militaires

Jérémie Sallustio
specjalista WBI nauczający języka francuskiego jako obcego

Warsztaty zrealizowane w latach 2014−2016

Data Tytuł

25–27.04.2014

Zabawa z językiem francuskim (gry i teatr)

Christine Renard

Wykładowca i trenerka Cedefles (Cellule de didactique du français langue étrangère) na Uniwersytecie w Louvain (l’Institut des langues vivantes)

14–16.04.2014

Wykorzystanie nowoczesnych technologii na zajęciach języka francuskiego

Catherine Flagothier

Wykładowca w Institut Supérieur des Langues Vivantes de l’Université w  Liege (ISLV – ULg), pomysłodawczyni i koordynatorka kursów on-line (@LTER)

14–15.02. 2015

Zasady ewaluacji ucznia na zajęciach języka francuskiego

Marielle Maréchal

Wykładowca uniwersytecki (francuski jako język obcy – FLE) oraz kierownik sekcji  « Nauczanie i szkolenia – język francuski»  w l’Institut Supérieur des Langues Vivantes de l’Université  w  Liège

29–31.05. 2015

Kultura Frankofońska w Belgii

Charlotte Philippart de Foy

Specjalistka z l’Institut Supérieur des Langues Vivantes de l’Université  w  Liège

19–21.02.2016

Frankofonia – doskonalenia technik nauczania na zajęciach języka francuskiego

Pierre Outers, Specjalista ds. nauczania  języka francuskiego jako obcego z Uniwersytetu w Liège.

25–27.11.2016

Przykłady wykorzystania frankofońskiej (para)literatury belgijskiej na lekcjach języka francuskiego (konspekty dostępne jako załączniki)

Luc Canautte Były profesor FLS (francuski jako język drugi) w  Królewskiej Szkole Wojskowej i Dwujęzycznym federalnym uniwerytecie dla oficerów belgijskich (Ecole Royale Militaire, Université fédérale bilingue pour les officiers belges – ERM-KMS) w Brukseli. Specjalista ds. nauczania języka francuskiego jako obcego na Uniwersytecie w Mons (UMONS). Nauczyciel asystent, doradca ds. pedagogicznych i koordynator ds. jakości na poziomie instytucjonalnym w Wyższej Szkole Roberta Schumana (Haute Ecole Robert Schuman) w Libramont-Chevigny.

Załączniki:

Konspekt zajęć 1