15 grudnia 2010

Wczesnoszkolne nauczanie języków obcych

W ostatnich latach efektywne nauczanie języków obcych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym stało się jednym w wiodących priorytetów edukacyjnych. Działania podejmowane przez Pracownię Edukacji Językowej w tym obszarze bazują na bogatym doświadczeniu zdobytym w trakcie realizacji jednego z pierwszych projektów edukacyjnych „Young Learners”. Obecnie działania koncentrują się na wspieraniu nauczycieli konsultantów, doradców metodycznych oraz nauczycieli w codziennych dylematach związanych z wczesnoszkolnym nauczaniem języków obcych. W ramach wsparcia przygotowywane są publikacje metodyczne, materiały dydaktyczne oraz organizowane są różne formy szkoleniowe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Okładka Sześciolatek na zajęciach z języka obcego. Poradnik dla nauczycieliZapraszamy do zapoznania się z nowym poradnikiem dla nauczycieli

autorstwa dr Marty Kotarby-Kańczugowskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją Wczesnoszkolne nauczanie języków obcych. Zarys teorii i praktyki

Polecamy też lekturę opracowania Jak pomóc dziecku w nauce języka angielskiego

Okładka Jak pomóc dziecku w nauce języka angielskiego

Książka opracowana i wydana przez British Council. Adresowana przede wszystkim do rodziców, którzy znają język angielski, ale może także stanowić materiał pomocniczy dla nauczycieli uczących języka angielskiego w przedszkolu i w początkowych klasach szkoły podstawowej.

Książka dostępna jest na stronie British Council

Zachęcamy Państwa do wykorzystania ciekawych materiałów edukacyjnych w pracy z dziećmi.

Okładka Tell it AgainTell it Again.The Storytelling Handbook for Primary English Language Teachers
Nowy poradnik dla nauczycieli uczących języka angielskiego w szkołach podstawowych opracowany przez British Council jest już dostępny na stronie www.teachingenglish.org.uk

Kontakt:

Justyna Maziarska-Lesisz